خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

منابع پیشنهادی حمید خسروانی رتبه ۵۰ کنکور ۱۳۹۴در رشته حقوق نفت و گاز و عمومی

  با سلام خدمت همه داوطلبان

  منابعی که من برای کنکور خواندم و توضیحاتی که لازم میدانستم را برای شما در وبلاگ آقای سادات قرار میدهم که انشاالله مورد استفاده شما قرارگیرد.

  درصدهای خودم:متون حقوقی 31/11 متون فقه  31/67 بین الملل45 اداری 60 اساسی67/66

  اما یک نکته مهم: منابع و تو ضیحاتی که بنده عرض میکنم اصلا به معنای این نیست که فقط این منابع اصلی هستند و فقط به این ها بسنده کنید بلکه برای مطالعه و شناخت بیشتر از منابع باید تحقیق و مشورت بیشتری بکنید.

   

  منابع


  1: متون حقوقی:

  ابتدا باید زبان عمومیتان را (گرامر و درک مطلب)در حد متوسطی را برسانید و بعد متون حقوقی به زبان انگلیسی کار کنید.همچنین برای شروع زبان عمومی باید گرامر زبان را در متوسطی بلد باشید.

  اما معرفی کتاب های زبان که من مطالعه کردم و به شما معرفی میکنم ۱:گرامر:کتاب گرامر(عباس فرزام)به خصوص قسمت زمان ها بیشتر مطالعه شود ۲:لغت و درک مطلب :ابتدا اگر به کامپیوتر دسترسی داریدنرم افزار نارسیس (سطح مقدماتی)رابه شما معرفی میکنم که شامل ۳۰۰۰لغت ابتدایی است که به شیوه ی لایتنر هر روز چند لغت را باشما کار میکند تا در حافظه دایم شما ثبت شود و به راحتی در مراکز فروش قابل تهیه است. بعد کتاب۵۰۴واژه مطالعه شود و خواندن مطالب و داستان ها به زبان انگایسی چه درکتاب ها چه در اینترنت برای بالا بردن درک مطلب خوانده شود.


  ۳.متون حقوقی:با اینکه کتاب های زیادی در بازار وجود دارد اما چون بنده کتاب(LAW MADE SIMPLE)آنهم فقط قسمت های حقوق جزا و خصوصی را مطالعه کردم به شما معرفی میکنم این کتاب در مورد حقوق کشور انگلیس است که یادگیری مطالب و لغات ان در درس متون حقوقی خیلی شمارا کمک میکند. البته در اینترنت هم مطالب حقوقی به زبان انگلیسی را میتوانید مطاله کنید زیرا بنده این کار را کردم ومورد استفاده قرار گرفت. البته در آخر این قسمت تاکیید میکنم تا میتوانید لغت تخصصی حقوقی حفظ کنید.

  2: متون فقه:

  در این زمینه قطعا شما با کتاب های فراوانی روبه رو هستید اما کتاب هایی که من البته بخش هایی از ان هارا مطالعه کردم این کتاب ها هستند.

  ۱:کتاب شرح لمعه به صورت نموداری (ترجمه ی دکتر حمید مسجدسرایی)که البته قسمت های حقوقی آن ۸جلد است که یعنی از جلد۳تا 10(که قسمت های متاجر، حدود، قصاص، دیات، طلاق، نکاح، وصیت، ارث از بقیه تقریبا مهمتر هستند اما
  به این معنی نیست که بقیه فصل ها مطالعه نشود).

  ۲:کتاب تحریرالروضه فی الشرح اللمعه که دوجلداست وترجمه آن به اسم فقه استدلالی در یک جلد در بازار موجود است که البته این کتاب خلاصه شرح اللمعه است و تنها نمیتوان به این کتاب بسنده کرد بلکه باید متن کامل شرح اللمعه مطالعه شود .

  سه نکته مهم… الف:کتاب تست طبقه بندی شده ی آقای اسدلله لطفی هم هست که میتوان بعداز خواندن هرفصل تست های مربوطه را زد.

  ب:کتاب شرح لمعه آقای اسدالله لطفی هم موجود است که البته بنده آن را مطالعه نکردم اما شنیده هایم میگویند که کتاب خوبیست.
  ج:برای خواندن متن عربی و فارسی و چگونگی آن به نظرم شما ابتدا متن فارسی را بخوانید (مثلا یک صفحه ترجمه) بعد همان متن را به عربی بخوانید که کم کم باعث تقویت زبان عربیتان میشود.


   3: بین الملل عمومی:

  ۱.کتاب حقوق بین الملل:کتاب حقوق بین الملل (دکترضیایی بیگدلی .باتاکیید)

  ۲.حقوق بین الملل دکتر موسی زاده

  ۳:خواندن قوانین مربوطه  مثل منشور سازمان ملل /اساس نامه دیوان بین الملل دادگستری /اساس نامه چند دور مطالعه شود/عهد نامه ۱۹۶۹وین که در مورد معاهدات بین المللی است.

   

  4: حقوق اساسی:

  کتاب بسیار خوب ومعروف آقای دکتر ابوالفضل قاضی به اسم بایسته های حقوق اساسی /  درمورد قانون اساسی ایران هم ۲جلد کتاب حقوق اساسی دکتر سید محمد هاشمی (جلددوم )مهمتراست وبیشتر مطالعه شود./کتاب حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران تالیف آقایان دکتر مرتضی نجفی ودکتر فرید محسنی / کتاب ساده ساز حقوق اساسی آقای حسن داوری وتستهای سالهای گذشته هم خوانده شود.

  نکته مهم:بیشتر سوالات این درس از متن اصلی قانون اساسی طرح میشود ,پس بر متن تسلط پیدا کنید.

  5: حقوق اداری:

  کتاب های  حقوق اداری آقای دکتر منوچهر موتمنی ودکتر موسی زاده/ خواندن قانین مربوطه از جمله : 1. ق,مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸۶./باتاکیید بسیار.۲.قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲/ ۳.ق,آیین نامه داخلی مجلس /۴.ق,انتخابات مجلس/۵.ق,آیین نامه مرخصی ها موضوع مواد ۴۷ &۴۸&۴۹ ق,استخدام کشوری/   ۶.ق,همه پرسی جمهوری اسلامی ایران / ۷. ق, رسیدگی به تخلفات اداری .باتاکیید./ ۸. ق,نحوه اجرای ق مربوط به خدمت نیمه وقت بانوان.مصوب ۶۲. /۹.ق,تعاریف وضوابط تقسیمات کشوری ,که در کنار آن حتما باید ق, تعاریف محدوده وحریم شهر وروستا وشهرک ونحوه تعیین آنها مصوب۸۴ مطالعه شود./  ۱۰. ق,نحوه ی تعدیل نیروی انسانی دستگاه ها ی دولتی مصوب ۶۶/ ۱۱ . شورادر ق.اساسی مصوب ۵۸/  ۱۱. ق,ماده واحده موسسات ونهادهای عمومی غیر دولتی موضوع تبصره ماده ۵ق,محاسبات عمومی کشور مصوب ۶۶.که الحاقات ومصوبات بعدی آن در سال بعد هم باید از اینترنت دانلود کنید که کلا ۱۹موسسه هستند./۱۲.ق, سازمان بازرسی کشور/ و...

  نکته.کتاب ساده ساز حقوق اداری حسن داوری خوانده وتست سالهای گذشته هم زده شود.


  این مطلب تا کنون 12 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کتاب ,حقوق ,مطالعه ,زبان ,اساسی ,حقوقی ,حقوق اساسی ,متون حقوقی ,معرفی میکنم ,کتاب حقوق ,مطالعه کردم ,جمهوری اسلامی ایران ,
  منابع پیشنهادی حمید خسروانی رتبه ۵۰ کنکور ۱۳۹۴در رشته حقوق نفت و گاز و عمومی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر